Lodewijk van der ree


Lodewijk van der Ree kasvas üles Hollandis. Ta on õppinud kooridirigeerimist Amsterdami Konservatooriumis Jos Vermunti ja Jos van Veldhoveni juures (bakalaureus) ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Hirvo Surva käe all (magister, cum laude). Ta tunneb suurt huvi renessanssi vokaalpolüfoonia vastu ning armastab teha koostööd heliloojatega, et tuua ettekandele uut muusikat.

Alates 2020. aastast tegutseb Lodewijk Eesti Filharmoonia Kammerkooris nii koormeistri kui ka lauljana. Igapäevase töö kõrval proovisaalis on ta EFK-d dirigeerinud ka kontserdil ning salvestusel. Aix-en-Provence’i ooperifestivalil dirigeeris ta lava taga koori Kaija Saariaho ooperis “Innocence” (muusikaline juht Susanna Mälkki) ning Richard Wagneri ooperis “Tristan ja Isolde” (muusikaline juht Sir Simon Rattle), etendustel osales Londoni Sümfooniaorkester. 

Lodewijk van der Ree on juhatanud erinevaid koore ja ansambleid Hollandis (Asko Kamerkoor, Collegium Utrecht) ning Eestis (Tartu Ülikooli Kammerkoor, kammernaiskoor Sireen, Voces Tallinn). Koormeistrina on ta valmistanud kavasid ette mitmele dirigendile (Thomas Adès, Reinbert de Leeuw, Kevin John Edusei, Ed Spanjaard jt). 2016. aastast teeb ta ka regulaarselt koostööd Cappella Amsterdamiga. Koos koori peadirigendi Daniel Reussiga dirigeeris Lodewijk Karlheinz Stockhauseni teost “Engel-Prozessionen”, mis oli osa Hollandi Festivali 2019 “Aus Licht” suurlavastusest. Lodewijk on pälvinud Hollandi prestiižse Kersjes Fonds dirigendipreemia.