Sildid:

sireenid ekspordivad Eesti koorimuusikat Soome

Sellel postitusel ei ole vastuseid
Kammernaiskoor Sireen esineb 18. novembril Helsingis, Eesti Suursaatkonnas Eesti muusika kontaktüritusel, mille eesmärk on tutvustada Eesti muusikat Soome suurematele kontserdi- ja festivalikorraldajatele.

Kontaktüritusele on kutsutud Soome kontserdi- ja festivalikorraldajad, orkestrijuhid ning muusikaagentuuride esindajad, kes tulevad üritusele Eesti interpreetide ja eesti loominguga tutvuma.

Kammernaiskoori Sireen dirigentide Tiiu Sinipalu ja Ülle Tuisu sõnul annab üritus võimaluse näidata nii Eesti koorimuusika kõrget taset kui tutvustada Eesti heliloojate loomingut. „Oleme oma esitletavasse kavasse valinud nii Eesti koorimuusika klassikat Cyrillus Kreegilt kui uudisloomingut Tõnu Kõrvitsalt. Näeme selles ürituses võimalust tutvustada peale suurepärase Eesti koorimuusika ka meie heliloojate omapärast ja väljapaistvat helikeelt," ütles Tuisk.

Sireenile lisaks esineb kontaktüritusel veel Eesti-Soome jazz kvartett TereMoi4 koosseisus Jaak Sooäär, Kadri Voorand, Sanni Orasmaa ja Mikko Innanen ning keelpilliansambel koosseisus Mikk Murdvee, Aet Ratassepp, Toomas, Nestor, Aare Tammesalu ja Indrek Pajus. 

Kontaktüritus toimub viiendat korda. Eelnevatel aastatel on Eestit esindanud Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Voces Musicales, Raivo Tafenau, Villu Veski, Oleg Pissarenko Band ja ansambel Una Corda.


Lisa kommentaar

Email again: