Sildid:

briti postpunk legend the membranes ja kammernaiskoor sireen esitlevad koos plaati

Sellel postitusel ei ole vastuseid
25. septembril kinos Sõprus aset leidval Teadlaste Öö festivali finaalsündmusel "The Universe: Explained" esitleb mõjukas briti postpunkbänd The Membranes koos kammernaiskooriga Sireen oma suurejoonelist tagasituleku-albumit "Dark Matter"/Dark Energy".

Tegu on ühtlasi kogu duubelplaadi lugude tsükli maailma esiettekandega elavas esituses. Nurgeliste rütmide, valge müra ning uuenduslike kooriseadete ühisel väel testitakse prestiižika Mercury auhinna nominendiks nimetatud albumile kätketud tumeaine raskusjõudu ning luuakse Suure Paugu väärilisi popkultuuri tootemeid, lubavad korraldajad.

Lisaks eksklusiivsele ühiskontserdile salvestab The Membranes Tallinnas Sireeni osalusel oma tulevase singli tarbeks albumi lugude uustöötlusi ning ühe täiesti uue pala.

"See oli tõsiselt hämmastav kontsert. Sireenide hääled ühildusid mu peas joonelt meie lugusid läbiva tumeda melanhooliaga ning mõte ühendada võrdlemisi vastandlikke muusikavorme – koorilaulu ja mürarokki – tundus lihtsalt liiga täiuslik, et seda mitte ellu viia," selgitas tänavusel Tallinn Music Week festivalil Sireeni esinemisest lummusesse sattunud The Membranesi juhtfiguur, popkultuuriteoreetik ja muusikaveebi "Louder Than War" boss John Robb rahvusvahelise koostöö tagamaid.

Kammernaiskoori Sireen presidendi Triin Sakermaa sõnul ootab uuendusmeelne koor elevusega eelseisvat. "Võimalus nii legendaarse bändiga koostööd teha on harukordne ja suurepärane. Koorimuusika elemendi kasutamine punkrokis on tavatu, aga kuna Sireenile meeldibki koorilaulule läheneda tavapärasest teisiti, sobib see meile hiilgavalt," märkis Sakermaa.

The Membranes loodi John Robbi eestvedamisel 1977. aastal Inglismaal Blackpoolis sündinud ning jätkas pungi lõpetamata revolutsiooni uute tehniliste ja ideoloogiliste relvadega, olles muuhulgas teenäitajaks Sonic Youthi ja Big Blacki avangardmürale ning My Bloody Valentine’i shoegaze'i sümfooniatele. 1990. aastal lagunenud kultusbänd taasühines 2009. aastal My Bloody Valentine’i kureeritud festivali All Tomorrows Parties tarbeks. The Membranesi tänavu juunis ilmunud tagasituleku-albumit "Dark Matter"/Dark Energy" on nii mõnigi üleilma muusikaväljaanne nimetanud nende parimaks saavutuseks ning see on esitatud ka prestiižika Mercury auhinna nominendiks.

Tagasitulekualbumi esitluspartner, 20-liikmeline kammernaiskoor Sireen paistab silma erinevatelt elualadelt lähtuvate lauljate individuaalsete omaduste ning mitmemõõtmelise paindlikkusega. Sireeni tavarepertuaar varieerub vanamuusikast tänapäevase heliloominguni, ent uuendusmeelne häälestus võimaldab neil tegutseda ka žanriüleselt ning harjumuspärastest piiridest väljuvais kooslustes.

"Dark Matter"/Dark Energy" esitluskontserdile kinos Sõprus eelneb John Robbi intervjuu Euroopa Tuumauuringute Keskuse CERN teadlase Umut Kose’ga. Muuhulgas võtavad maailma suurima osakestefüüsika labori spetsialist Kose ja termini “britpop” leiutaja Robb luubi alla Einsteini relatiivsusteooria, Suure Paugu kosmoloogia, mateeria sügavama olemuse ning teoreetilise füüsika muinasjutud.

Teadlaste Öö Festivali lõpupidu "The Universe: Explained" toimub reedel, 25. septembril Tallinnas kinos Sõprus.


Lisa kommentaar

Email again: