Sildid:

Tallinn Music week

Sellel postitusel ei ole vastuseid
Oleme väga rõõmsad, et Nordea pank on valinud rohkem kui 200 Tallinn Music Weekil üles astuva artisti seast Sireenid viie tärni vääriliseks! Kammernaiskoor Sireen astub Tallinn Music Weekil üles lausa kahel korral. Neljapäeval, 26. märtsil tuleb Rotermanni Soolalaos esiettekandele Maria Kõrvitsa Sireenidele kirjutatud teos "Olla ärkvel ja tasa". Reedel, 27. märtsil esinevad Sireenid koostöös elektroonilise muusika duoga Algorütmid klassikalise muusika reivil Kultuurikatlas.
Kammernaiskoori Sireen tellimusel on valminud uus teos naiskoorile ja instrumentidele helilooja Maria Kõrvitsa sulest pealkirjaga "Olla ärkvel ja tasa". Teos on kolmeosaline ning on kirjutatud Veronika Kivisilla luuletustele "Taevas on mitmendat päeva tasa" ning "Olla ärkvel ja tasa". "Teos käsitleb tasa olemist ja vaikust. Mõnes mõttes nii sisemist kui ka välimist vaikust; seda, kas täielikku vaikust on üldse olemas," rääkis Kõrvits. Kammernaiskoori Sireen ja Maria Kõrvitsat seob ka varasem koostöö, mille põhjal helilooja hindab Sireenide esteetikat sarnaseks enda omaga. "Stiilipuhtus, jõulisus, samas haprus, värskus - need on omadussõnad, mida seostaksin ka oma loominguga või vähemalt sellega, mida tahaksin oma loominguga edasi anda," sõnas Kõrvits.

Teose esiettekanne toimub Tallinn Music Weeki raames toimuva Klaaspärlimängu Festivali kontsertkavas "Kristallid", mis leiab aset Rotermanni Soolalaos 26. märtsil algusega kell 19. Kaasa teeb instrumentaalansambel koosseisus Marten Altrov (klarnet), Kaido Kopli (viiul),  Ivo Lain (löökpillid), Pipilota Neostus (flööt), Theodor Sink (tšello) ja Kristjan Veermäe (klaver).  Esiettekandel dirigeerivad Tiiu Sinipalu ja Ülle Tuisk. Lisaks Sireenidele astuvad Rotermanni Soolalaos lavale LAB-orkester, Olga Shishkina, Joan-Marti Frasquier ja Arsise kellade ansambel. Piletid on saadaval Piletilevis.

27. märtsil toimuvale, Tallinn Music Weeki raames esmakordselt Eestisse jõudvale klassikalise muusika reivile kutsusid meid Algorütmid. Algorütmid on tegutsenud aastast 2006, andes esimese kontserdi Plektrumil. Peale seda on duo keskendunud improvisatsioonidele süntesaatoritel. Nende sooviks on luua muusikat vastavalt koha spetsiifikale ja atmosfäärile ning meeleolule. Pika tegutsemise aja jooksul on koostööd tehtud erinevates suundades nii galeriides, teatrites, klubides kui ka lageda taeva all. "Kollektiivi loomingut ei nimetaks kindla stiiliga. Pigem on see kombinatsioon kõigest, mis meile tundub õige," ütles Mihkel Tomberg, üks duo osapool. 2015. aasta sügisel on Algorütmidelt oodata kokkuvõtvat albumit. "Idee koostööst Sireenidega on küpsenud pea neli aastat," märkis Tomberg. "Käesoleval aastal Tallinn Music Weekil toetame üksteist muusikaga kummaltki poolt, kus kanname ette tuntumate heliloojate loomingut Classical Music Rave´il. Tulevikus on plaan kindlasti helilained tihedamalt läbi põimida," lisas ta. Kontserdil saavad Sireenide esituses Algorütmide töötluse Rachmaninovi "Bogoroditse Devo", Ernesaksa "Päike vajus pärnapuule", Tormise "Virmalised" ja Sander Pehki uudisteos "Ma arvasin, et meri on alati sinine". Klassikalise muusika reiv toimub Kultuurikatlas 27. märtsil algusega kell 22.  

Kohtume TMW-l!  

                    Foto: Tõnu Tunnel

Lisa kommentaar

Email again: