Sildid:

Sireen saavutas konkursil "Tallinn 2019" II koha

Sellel postitusel ei ole vastuseid
Kammernaiskoor Sireen osales 11.-13. aprillini 2019 toimunud rahvusvahelisel koorifestivalil "Tallinn 2019" ning saavutas nais- ja meeskooride kategoorias nelja koori seas 89,9 punktiga II koha. Kaasaegse muusika kategoorias jõudsime kaheksa koori seas 89,2 punktiga neljandale kohale.
Nele Erastuse jaoks oli tegemist esimese konkursiga, kus ta koori peadirigendi ja kunstilise juhina võistles. "Ma olen meie üle väga uhke, et nii lühikese ajaga ning uue koosseisuga rahvusvahelisel konkursil nii hea tulemuseni jõudsime. Ja see on alles algus," lubas Nele.


Nais- ja meeskooride kategoorias oli Sireeni kavas Robert Schumanni "Der Wassermann", Veljo Tormise "Suvi", Petr Ebeni "De Angelis" ja kohustusliku loona Levente Gyöngyösi "Cantate Domino". Kaasaegse muusika kategoorias esitasime Ester Mägi "Siin mu rõõmumaa", Maria Kõrvitsa "Taevas on mitmendat päeva tasa", Galina Grigorjeva "Slava" ja kohustuslikuks looks oli Evelin Seppari uudisteos "This Night". Lisaks konkursile esinesime ka festivalikontserdil Hopneri majas.

Konkursi žüriis töötasid rahvusvaheliselt tunnustatud dirigendid: Bo Holten (Taani), Sharon June Paul (USA), Mathieu Romano (Prantsusmaa), Māris Sirmais (Läti) ja Aarne Saluveer (Eesti).
 
Rahvusvahelisel koorifestivalil „Tallinn 2019“ võistles 33 koori 12 riigist kokku 1300 lauljaga.

Loe ka Kooriühingu pressiteadet konkursi tulemustest.


Lisa kommentaar

Email again: